Türkçe ( Change )

MondoCuisto

Tür: Simülasyon oyunu
Oyun tipi: Çok Oyunculu
Detay: Çiftçilik ve aşçılık simülasyonu

Oyuna Genel Bakış

MondoCuisto ÜCRETSİZ, internet tarayıcısı ile oynanan, salyangoz çiftliği oyunudur. Her oyuncu farklı salyangoz türlerinin yetiştirilebildiği bir çiftlik oluşturur ve yönetir. Salyangozlar olgunluğa ulaştıklarında, çiftlik mutfağı içinde pişirilir ve en iyi restoranlara satılır.

Şu ana kadar bildiğimiz kadarıyla internet üzerinde bu tarz, başka bir oyun bulunmamaktadır. Oyunumuzda salyangoz aşçılığında Fransız geleneklerinden esinlenilmiştir ve "Escargot" denilen özel bir yemek olarak lokantalarda meze olarak sunulurlar.

Oynanış

MondoCuisto'nun en önemli amacı en iyi çiftliği kurmak ve yönetmek, bir yandan da süper kalitede salyangozlar üretmektir. Oyunun başında temel düzeyde yardım amaçlı, çiftlik dışında, çeşitli dükkanlar vardır – bebek salyangozlar, salyangoz yiyecekleri ve pişirme malzemeleri. Ama oyunun ilk adımlarından sonra, oyuncu çiftlik içinde bunların çoğunu üretebilir.

Çiftliğin içinde kendine özel kafeslerde yetiştirilebilen ve beslenebilen farklı salyangoz türleri vardır. Oyunda ki en önemli olgu ise yem özellikleri, kafesler, yemek malzemeleri ve şefe bağlı olarak pişmiş salyangozların son kalitesinin değişmesidir.

Aşçılık

Salyangozlar olgunluğa ulaştıklarında toplanarak, çiftlik mutfağına aktarılır. Mutfak içinde oyunun en önemli figürü olan şef tarafından pişirilirler. Yüksek kalitede salyangozlar pişirmek için, şef yüksek nitelikli olmalı ve pişirme malzemeleri en iyi kategoride olmalıdır.

Salyangozlar pişirildiği zaman, restoranlar ve diğer müşterilere satılırlar. Tüm dünyadan coşkulu aşçılarla rekabet etmek için, bir çok çekişme ve yarışmalar yapılmaktadır.

Kısa Bilgiler

  • ÜCRETSİZ OYUN, KURULUM GEREKMEZ.
  • Bir tür tarayıcı oyunu.
  • Yenilebilir, farklı türlerden salyangozlar mevcuttur.
  • Olağanüstü oyun deneyimi.
  • Özel ve dinamik bir oyun.
  • Grupça oynama imkanı.
  • Birçok görev, zorluklar ve yarışmalar.

Kullanılabilir Diller